Besiskolinančiųjų informacija su laiku tampa vis atidžiau tikrinama. Tad, pasigražinti savo finasinę padėtį taps vis sunkiau. Savy – pirmoji iš lietuviškų paskolų platformų paskelbė, kad pradės tikrinti besiskolinančių žmonių pateiktą informaciją apie turimą nekilnojamą turtą.

Skaidrumas investuotojams padės jaustis ramiau

Pagrindis Savy motyvas, dėl kurio buvo pradėta tikrinti informacija dėl besiskolinančiųjų turimo nekilnojamo turto buvo tas, kad dauguma investuotojų kur kas palankiau žiūri į paskolas, kurių prašo nekilnojamo turto turintys žmonės. Mat, nemokumo atveju iš tokio žmogaus tampa kur kas lengviau išieškoti skolą. Todel, siekdami skaidrumo paskolų pasiūlymuose, Savy stengiasi pateikti kaip įmanoma labiau patikrintą informaciją, kad investuotojai galėtų jaustis ramūs, jog pateikta informacija nėra apgaulinga

„Nuo šiol visose naujai teikiamose finansuoti paraiškose matysite ne kliento nurodytą informaciją apie turimą neikilnojamą turtą, o aktualų faktą, patikrintą registrų centre. Jei paskolos gavėjo skiltyje matysite parametrą „Turimas turtas (NTR duomenys)“ – vadinasi, patikrinta, ar skolininkas turi faktinio nekilnojamo turto. Jei turto turi, bus įmanoma pamatyti koks tai turtas“

Teigiama Savy pranešime platformos investuotojams

Kita medalio pusė

Vis tik, kiti paskolų platformų operatoriai turi kiek kitokią nuomonę, todėl šio žingsnio žengti neskuba, nors klausimas apie turimą NT paskolų anketoje ir egzistuoja. Pavyzdžiui Finbee ar Paskolų Klubo platformos patvirtino, kad nekilnojamo turto fakto netikrina. Mat, tikrinti jo nėra didelės prasmės arba galimos tam tikros pasėkmės dėl pažeistų asmens duomenų apsaugos normų.

Dariaus Noreikos, „Finbee“ įkurėjo teigimu, informacija dėl NT fakto duoda labai ribotą naudą, kadangi NT įkeitimo atveju, nemokios paskolos išieškojimas iš tokio turto nebus galimas. Vis tik, buvo patvirtinta, kad atidžiai yra tikrinama informacija dėl pajamų, darbovietės, darbo stažo, vedybinio statuso bei vaikų skaičiaus.

Tuo tarpu Paskolų Klubo administracijos vadovė Aiva Remeikienė teigia, kad dėl tokios galimybės automatizavimo buvo šnekėtasi su Registrų Centru, tačiau konkretaus sprendimo dar nėra atrasta. Pasak vadovės, šie duomenys yra priskiriami itin jautrių duomenų grupei. Todėl, turi būti juridinis pagrindas, norint tokius duomenis viešinti. To daryti negalima bet kaip. Vis tik, vadovė pabrėžė, kad asmuo teikdamas paraišką paskolai gauti, pilnai atsako už savo pateiktų duomenų teisingumą.


0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *