Kur investuoti 100 eurų? Rodytus, tai paprastas retorinis klausimas, tačiau šiam klausimui galima surasti du kardinaliai skirtingus atsakymus. Jei skirstytumėm visus planetos žmonės atsižvelgdami tik į šį vieną vienintelį klausimą, pastebėtumėm, kad dominuoja dvi stipriai išsiskirsčiusios žmonių kategorijos: viena, kuriai 100 EUR atrodytų kaip visiškai nemateriali suma, su kuria šiuo metu neįmanoma sukurti didelės pridėtinės vertės. Tuo tarpu antra žmonių kategorija šioje sumoje matytų didžiules ateities perspektyvas.

Kad ir kaip bebūtų ironiška, nors ties klausimu kur investuoti 100 eurų abi nuomonės itin skirtingos, tačiau tuo pačiu abi yra teisingos turinčios bendra sankirtos tašką – laiką. Iš tiesų viskas priklauso nuo laiko perspektyvos. Jeigu potencialią 100 eurų grąžą mėginsime skaičiuoti po mėnesio, po metų ar dviejų, investicija atrodys itin menka su nereikšminga grąža. Tačiau, skaičiuojant to paties 100 eurų grąžą dešimtmečių perspektyvoje, pastebėsime, kad grąža gali pasirodyti kur kas solidesnė.

Investicijų restrospektyva

Tesla

Retrospektyviai galime apžvelgti porą pavyzdžių kaip atrodė 100 Eurų grąža naudojant skirtingus finansinius instrumentus. Visu prima, pažvelkime koks uždarbis lauktų investavus į Tesla kompanijos, gaminančios automobilius, akcijas. Kompanijos akcijos rinkoje pasirodė 2010 metais, tuo metu vienos akcijos kaina svyravo apie 25 dolerius. Elementariai skaičiuojant už 100 EUR tuo metu būtų buvę įmanoma įsigyti 4 akcijas ir pasilikti šiek tiek smulkių ant sočių pietų. Po metų vienos akcijos kaina svyravo apie 29 dolerius, o po dviejų apie 31 dolerius. Tad, investavus 100 eurų ir įsigijus keturias akcijas, uždarbis pralaukus porą metų būtų maždaug 20 dolerių, kas atrodo kaip visiškai nereikšminga suma. Tačiau jau 2020 metais vienos akcijos kaina svyruoja apie 1200 dolerių, kas reikštų, kad investavus 100 eurų į Tesla kompaniją prieš dešimt metų, dabar turėtumėte daugiau 4000 eurų.

Tuo tarpu investuojant į paskolas, nors ir nematysime tokio smarkaus kapitalo išsipūtimo, tačiau grąžą kur kas paprasčiau nuspėti bei valdyti. Vidutiniškai investuojant į paskolas konservatyviu metodu (investuoti tik į patikimiausias paskolas) metinė palūkanų grąža būna apie 15%. Šiuo atveju galime pastebėti analogišką situaciją, kaip ir investuojant į akcijas. Investavus 100 EUR, po metų ar dviejų grąža siektų tik apie 30 eurų. Vis tik, jeigu skaičiuosime grąžą po dešimties metų, turint omenyje ir tai, kad visus per tuos metus uždirbtos palūkanos yra perinvestuojamos, galutinė grąžą siektų daugiau nei 400 eurų, kas reikštų, kad savo investuotus pinigus padidinote daugiau nei keturis kartus.

Žiūrint į šiuos du pavyzdžius aiškiai matome, kad nesvarbu kuriai nuomonės grupei priklausytumėte, visi galiausiai susitiktumėme viename sankirtos taške, kuriame teigiama, kad net ir menkiausia investicija ilgalaikėje perspektyvoje gali suteikti didžiulę grąžą. Tad, apžvelkime kur investuoti 100 eurų, jog ne tik galėtume džiaugtis solidžia grąža bei prisiimti žemą rizikos laipsnį, bet ir jaustumėtės užtikrinti, kad finansiniai instrumentai nereikalauja specifinių žinių ir visą procesą lengva perprasti.

Investavimas į paskolas

Investavimas į paskolas - sužinoti daugiau

Investavimas į paskolas – tai vienas saugiausių ir patikimiausių investicinių instrumentų, kuris garantuoja mažiausios rizikos ir didžiausios grąžos santykį. Dažnoje platformoje investuoti galima vos nuo penkių ar dešimties eurų, tad investuodami šimtą eurų galėsite laisvai diversifikuoti portfelį ir išskaidyti pinigus į skirtingas paskolas. Tai leis išskirstyti riziką, jog net ir vienos ar dviejų nemokių paskolų atveju Jūs ir toliau auginsite savo kapitalą. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad daugumoje paskolų platformų gausu investicinių saugiklių, kurie leidžia riziką sumažinti iki minimumo. Tad, šis investavimo būdas yra puikiai tinkantis konservatyvių investicijų šalininkams.

Daugumoje paskolų platformų vidutinė metinė palūkanų grąža siekia 15 – 19 % , priklausomai nuo rizikos, kurią ketinate prisiimti. Pateiktame pavyzdyje aukščiau matome, kad per dešimtmetį investuotą sumą galima padidinti net keletą kartų, o jeigu dar reguliariai kas mėnesį pridėtumėte bent po 10 EUR, tokiu atveju grąžą perliptų ir trijų nulių zoną. Taupydami ir investuodami į paskolas ilgą laiką, milijonų neuždirbsite, bet ilgalaikėje perspektyvoje galite tikėtis, kad sukaupsite pakankamai didesniems pirkiniams ar sotesnei senatvei.

Investavimas į akcijas

Investavimas į akcijas - sužinokite daugiau

Investavimas į akcijas – didžiausią rizikos laipsnį turintis investavimo būdas, kuris tinka labiau agresyvesniems investuotojams, siekiantiems pradinį kapitalą išpūsti kur kas stipriau. Siekiant didžiausios grąžos per akcijas, visuomet geriausia investuoti ne į didžiules korporacijas, o į startuolius, kurie turi potencialo ateityje tapti didžiulėmis įmonėmis. Būtent tokios kompanijos gali atnešti didžiausią grąžą ilgalaikėje perspektyvoje, kuri gali siekti net iki kelių tūkstančių procentų pradinės investuotos sumos.

Vis tik, daugelio požiūris į akcijas nėra palankus, tačiau ne viskas taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Investuojant į startuolius per specialias platformas esate užtikrinti, kad būsite apsaugoti nuo spekuliatyvinių žaidimų ir galite susikoncentruoti tik į pačią įmonę. Galite uždavinėti klausimus, teikti pasiūlymus ir kitaip dalyvauti įmonės valdyme, kas padėtų įmonei tobulėti ir atneštų Jums didesnę grąžą. Sekdami įmonės eigą galite pradėti spėlioti kokia galima įmonės vertė ir kokį potencialą ji turi padidėti ateityje.

Investavimas į NT

Investamas į NT - sužinokite daugiau

Daugelis žmonių nekilnojamą turtą mato kaip turtuolių investicinį šaltinį, kuriam reikia didžiulo pradinio kapitalo. Vis tik, mes siūlome protingesnį investavimo į NT būdą. Nepirkite nekilnojamo turto, o tiesiog skolinkite pinigus nekilnojamą turtą statančioms bendrovėms. Jokių pardavimo rūpesčių ar rūpesčių dėl likvidumo. Per investavimo į NT platformas investuoti pradėti galite vos nuo 50 eurų. Pasiimkite Jums priklausančias palūkanas, o likusį varginantį darbą nudirbti palikite kitiems.

Investavimas į NT – pats saugiausias investavimo būdas. Nors grąžą yra kiek mažesnė nei investuojant į paskolas, tačiau tuo pačiu smarkiai sumažinate riziką. Visos paskolos į NT yra garantuojamos nekilnojamu turtu, tad net ir nemokumo atveju išlieka labai didelė tikimybė, kad neprarasite nė cento. Turtas paprasčiausiai bus parduotas, o pinigai išdalinti paskolos davėjams. Tad, jei nenorite prisiimti jokio streso, šis investavimo būdas kaip tik Jums, leisiantis saugiau taupyti bei kaupti kapitalą, kad po ilgo investavimo laiko nebetektų sukti galvos dėl pinigų.

Reziume

Reziumuojant galimybes, kur investuoti 100 eurų, galime pastebėti, kad nors suma ir neatrodo reikšminga, tačiau net ir pasirinkus konservatyviausius investicinius metodus po ilgo laiko galite smarkiai padidinti savo kapitalą. Investavimas nebūtinai reikalauja didelio pradinio kapitalo, didžiulo žinių bagažo ar sudėtingų aparatų. Visos pateiktos investavimo galimybės yra kurtos su mintimi, kad jomis naudotis galėtų visi žmonės. Investuoti galite pradėti vos nuo penkių eurų, visos platformos yra lengvai perprantamos, o investicijas galite atlikti bei stebėti nors ir savo išmaniajame telefone. Viskas ko reikia pradėti investuoti – tai trupučio noro.

Tuo tarpu mes primename, kad investuodami kartu su mumis ne tik galite gauti visapusišką pagalbą pradedant investuoti, tačiau ir gauti dovanų už prisiregistravimą platformose. Skatinamosios priemonės padės Jums jaustis ramiau žengiant pirmuosius žingsnius investavime, o su laiku ateinanti patirtis suteiks galimybę išnaudoti visą savo investuojamo kapitalo potencialą. Investuodami kartu rinkimės patikimus sprendimus, nes protingi sprendimai kuria šviesesnę ateitį.


0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *