Kiekvienas investuotojas, svarstantis, kur jam investuoti pinigus, stengiasi rasti pelningiausią būdą įdarbinti pinigus. Vis tik, kiekvienas išprusęs investuotojas supranta ne tik grąžos, bet ir rizikos faktorių. Būtent dėl šios priežasties išsilavinę investuotojai ieško ne tiek pelningiausio būdo įdarbinti pinigus, kiek geriausio būdo, kuris pasiūlytų geriausią grąžos ir rizikos santykį. Vienas iš tokių būdų yra sutelktinis arba P2P investavimas, tačiau net ir šioje vietoje yra kur pasukti galvą. Kai platformų tiek daug, o visos jos stengiasi išsiskirti iš konkurentų, tenka įdėti nemažai vargo aiškinantis kuri platforma geriausia, pelningiausia bei siūlo geriausią grąžos ir rizikos santykį. Taigi, kuri gi yra pelningiausia P2P platforma 2021 metais?

Mūsų misija

Smart Invest misija yra padėti žmonėms naviguoti sutelktinio investavimo pasaulyje. Būtent dėl šios priežasties mes atlikome savo P2P platformų analizę, stengdamiesi Jums sutaupyti laiko aiškinantis patiems. Išskirtinai šiame straipsnyje mes pateikiame rezultatus, kuri iš šiuo metu gyvuojančių sutelktinio investavimo platformų siūlo geriausią grąžą bei, žinoma, mažiausia riziką.

Prieš griebdami jautį už ragų, pirma trumpai apžvelkime, kokiais kriterijais rėmėmės, sudarant šį geriausių, pelningiausių bei saugiausių platformų sąrašą:

 • Kertinė taisyklė – platforma privalo būti reguliuojama Lietuvos Banko. Platformos reguliavimas užtikrina, kad yra užtikrinamas platformos tęstinumas, yra trečioji šalis, kuri gali svarstyti vartotojų skundus bei prižiūri, kad platformos veiktų skaidriai bei sąžiningai. Tad, apibendrintai šnekant, Lietuvos Banko kontroliavimas užtikrina auksinį saugumo standartą investuotojų atžvilgiu.
 • Platformas suskirstėme į dvi dalis – siūlančios sutelktinį investavimą be skolininko užstato ir siūlančios su užstatu (dažniausiai nekilnojamuoju turtu). Pelningumo ir rizikos santykis turi tiesioginę koreliaciją: kuo rizika didesnė, tuo didesnis ir pelningumas, arba atvirkščiai. O kadangi investuotojai turi individualius siekius bei nustatytus rizikos laipsnius, kiekvieno patogumui atrinkome geriausias platformas iš abiejų sutelktinio investavimo sričių.
 • Nors tam tikrais atžvilgiais platformos ir skiriasi, yra bruožų, kuriais vadovaujasi visos platformos kaip kad skolininko įvertinimas tam tikru kreditingumo reitingu. Kadangi kreditingumas tiesiogiai nurodo investicijos rizikos laipsnį, o palūkanos tarp jų stipriai varijuoja, platformas bei siūlomą grąžą apžvelgėme pagal kiekvieną kreditingumo reitingą atskirai.

Pelningiausia P2P platforma 2021 metais

Prieš pradedant analizuoti, kuri P2P platforma yra pelningiausia 2021 metais, atkreipiame dėmesį, kad šiose platformose paskolos nėra garantuojamos tam tikru įkeičiamu turtu, o tai savaime išaugina galimą grąžą. Vis tik, grąža tarp platformų skiriasi, o į analizuojamų platformų sąrašą įtraukėme šias tris Lietuvos Banko reguliuojamas įmones – Paskolų Klubas, Savy bei Finbee. Savo esme visos šios platformos yra identiškos – siūlo sutelktinį investavimą į kitų žmonių paskolas, yra lietuviškos bei kol kas veikia tik Lietuvos rinkoje.

Vis tik, tarp platformų varijuoja ne tik pajamingumo rodikliai bet ir tam tikri siūlomi funkcionalumai investuotojams, kurie padeda valdyti riziką. Tad, nieko nelaukdami nerkime į detalesnius duomenis, lyginant atskirus kreditingumo reitingo rodiklius.

D tipo paskolos

D tipo paskolos arba kai kur C- yra pačios rizikingiausios paskolos, kurios siūlo didžiausią galimą grąžą investuotojams. Paprastai platformų skelbiamuose duomenyse D tipo paskolų vėluoja daugiausia. Tad, jei svarstote investuoti į šio kreditingumo paskolas, būkite pasirengę, kad bent 20% paskolų bus nemokių, o išieškojimo procesui stringant, kažkuriam laikui gali įsišaldyti Jūsų investuoti pinigai. Tačiau, kokią grąžą šio tipo paskoloms siūlo šios trys skirtingos platformos:

 • Paskolų Klubas – ši platforma D tipo paskolų nesiūlo, o didžiausios rizikos kreditingumas platformoje yra C-. Paskolų Klube į C- paskolas galite investuoti su 23% – 24% metinių palūkanų norma jei investuosite į ilgesnio nei trijų metų trukmės paskolas bei galite tikėtis maždaug 21% metinių palūkanų normos jei investuosite į iki trijų metų trukmės paskolas.
 • Finbee – ši platforma siūlo tikrąsias D kreditingumo paskolas į kurias galite investuoti. Investuodami į paskolas, ilgesnes nei trijų metų laikotarpiui galite tikėtis 24% – 27% metinių palūkanų normos, o investuojant į paskolas iki trijų metu trukmės paskolas galite tikėtis 22%-24% metinių palūkanų normų.
 • Savy – ši platforma D kreditingumo reitingo paskolų taip pat nesiūlo, tačiau skaido C tipo paskolas į tris kategorijas – C1, C2 ir C3. Šiuo atveju prilyginsime C2 ir C3 tipo paskolas, kurias siūlo Savy, prie D paskolų analizės. Jei esate pasirengę prisiimti aukščiausią riziką vardan pelningumo, tai tikrai džiaugsitės išgirdę, kad priklausomai nuo paskolų termino, Savy platformoje investuodami į C2 ir C3 galite tikėtis tarp 21-24% metinių palūkanų normos.

C tipo paskolos

C tipo paskolos nors ir mažiau rizikingos, tačiau taip pat priskiriamos prie didesnę riziką turinčių paskolų laipsnio, kur taipogi galite tikėtis ir didesnės grąžos. Taigi, kokių metinių palūkanų galėtumėte tikėtis skirtingose platformose:

 • Paskolų Klubas – šioje platformoje, priklausomai į kokios trukmės paskolas ketinate investuoti, galite tikėtis 16% – 19% metinių palūkanų normos.
 • Finbee – ši platforma siūlo kiek kuklesnes palūkanas už investavimą į C kreditingumo paskolas. Vėlgi, priklausomai nuo laikotarpio, šioje platformoje galite tikėtis 15% – 17% metinių palūkanų normos.
 • Savy – šioje vietoje lyginsime Savy C1 kreditingumo paskolas. Priklausomai, nuo paskolų trukmės, investuodami į šio tipo paskolas galite tikėtis 18% – 20% metinių palūkanų normos.

B tipo paskolos

B tipo paskolos yra priskiriamos vidutinį rizikos laipsnį turinčioms paskoloms, kurios iš esmės linksta prie patikimų paskolų. Žinoma, tai atsiliepia ir žemesnei siūlomai metinei grąžai:

 • Paskolų Klubas – šioje platformoje investuojant į B tipo paskolas, priklausomai nuo trukmės, galite tikėtis 9-15% metinių palūkanų normų.
 • Finbee – Vėlgi, ties B tipo paskolomis Finbee nepirmauja bei siūlo maksimalias 14% siekiančias metinių palūkanų normas.
 • Savy – kadangi Savy platforma visų kategorijų paskolas skirsto į tris mažesnius lygmenius, šiuo atveju B tipo paskolose variacija yra labai plati. Priklausomai nuo B kreditingumo paskolų potipio bei nuo paskolų termino, galite tikėtis tarp 9% ir 18% metinių palūkanų normos.

A tipo paskolos

A tipo paskolos, kai kur teikiamos net ir A+ tipo paskolos yra laikomos saugiausiomis galimomis paskolomis, kurių nemokumo rodikliai yra patys žemiausi. Žinoma, tai taip pat įtakoja ir tai, kad siūlomos metinių palūkanų normos taip pat yra pačios žemiausios iš visu išvardintų paskolų kreditingumo reitingų:

 • Paskolų Klubas – platforma investuotojams teikia galimybę investuoti ne tik į A, bet ir į A+ kreditingumo paskolas. Jei platformoje į A tipo paskolas investuojate su minimalia rizika, tai į A+ tipo paskolas galite investuoti be jokios rizikos. Jei A+ tipo paskola taps nemoki, platforma kompensuos Jums visą investuotą sumą ir neprarasite nė cento. Šioje platformoje už investavimą į A tipo paskolas galite tikėtis iki 11% metinių palūkanų normos, o investuojant į A+ tipo paskolas gausite iki 9% metinių palūkanų, priklausomai nuo paskolos trukmės.
 • Finbee – šioje platformoje už investavimą į A tipo paskolas maksimaliai galite tikėtis 12% metinių palūkanų normos.
 • Savy – investuojant į mažiausio rizikingumo paskolas šioje platformoje, priklausomai nuo paskolų trukmės, galite tikėtis tarp 6% – 9% metinių palūkanų normos.

Apibendrinimas

Lietuviškų P2P platformų pelningumo palyginimas
Lietuviškų P2P platformų pelningumo palyginimas

Kaip galime matyti šioje lentelėje, lyginant skirtingus kreditingumo reitingus, pelningiausia atrodo Savy platforma. Savy dominuoja teikiant aukščiausias palūkanas investuotojams ties C ir ties B lygio paskolomis. Jei dar neturite Savy paskyros, kviečiame ją atsidaryti pasinaudojant mūsų nuoroda arba taip pat galite apie šią platformą sužinoti daugiau.

Tuo tarpu Paskolų Klubas nors ir teikia vidutinio pajamingumo palūkanų normas investuotojams, lyginant su konkurentais, ši platforma turi daugiausia saugiklių, kurie saugo investuotojus nuo nuostolių. Kaip minėjome, investuojant į A+ tipo paskolas, yra užtikrinama 100% paskolos atpirkimo garantija. Jei paskola taps nemoki, Paskolų Klubas Jums grąžins visą investuotą sumą.

Taip pat Paskolų Klubas turi ir užtikrinimo fondą C, B, A kreditingumo paskoloms užtikrinti. Investuodami su užtikrinimo fondu taip pat būsite tikri, kad paskolai tapus nemokiai, neprarasite nė cento, kadangi visi Jūsų investuoti pinigai bus padengti iš užtikrinimo fondo. Jei dar neturite Paskolų Klubo paskyros, kviečiame ją atsidaryti pasinaudojant mūsų nuoroda ir papildomai atsiimsite 10 EUR dovanų vos tik Jūsų paskyra bus patvirtinta. Junkitės prie didžiausios P2P platformos Lietuvoje ir į geriausias paskolas be didesnio galvos skausmo pradėkite investuoti vos nuo 20 EUR.

Kad gautumėte bonusą, privalote atlikti pilną paskyros autorizaciją

Pelningiausia P2P platforma su NT įkeitimu 2021 metais

Sutelktinio investavimo platformose su NT įkeitimu yra smarkiai sumažinama rizika dėl galimų investuotojų praradimų. Dažnu atveju jei paskola tampa nemoki, įkeistas NT yra parduodamas, o gautų pinigų užtenka padengti investuotojams esamus įsiskolinimus. Tik išimtinais atvejais už parduotą NT yra gaunama mažesnė suma, nei bendras įsiskolinimas investuotojams ir visi investuotojai proporcingai turi prisiimti dalį nuostolių. Žinoma, toks žemas rizikos laipsnis smarkiai sumažina ir galimas palūkanas, tačiau ir šioje vietoje metinės palūkanos yra kur kas didesnės, lyginant su kitais investiciniais instrumentais.

Pelningiausia P2P platforma su NT įkeitimu

Lietuvoje siūlančių sutelktinio investavimo projektus su NT įkeitimu bei turinčių Lietuvos Banko licencijas platformų yra trys – Profitus, EstateGuru bei Nordstreet. Tad, būtent šias tris platformas ir apžvelgsime. Vis tik, norime pabrėžti, kad nors paskolos čia taip pat yra skirstomos pagal kreditingumo reitingus, tačiau, dėl itin mažos palūkanų koreliacijos tarp reitingų, metinės grąžos tarp skirtingų reitingų nelyginsime, o visą galimą grąžą apžvelgsime bendriniais skaičiais. Taigi, pradėkime:

 • Profitus – platforma šiuo metu siūlo galimybę investuoti tik į lietuviškus projektus su NT įkeitimu ir, galbūt, dėl to platformoje siūlomos palūkanos yra vienos mažiausių. Didžiausios metinės palūkanos platformoje siekia tik 9% ir tik investuotojams, kurie turi galimybę į vieną projektą investuoti 10000 EUR ar daugiau, platforma gali pasiūlyti iki 12% siekiančias metines palūkanas.
 • EstateGuru – platformoje galite investuoti į įvairius NT projektus iš visos Europos, o metinės palūkanos smulkiems investuotojams siekia iki 11%, kas yra išties solidi grąža. Žinoma, stambūs investuotojai platformoje gali tikėtis ir 13% ar net dar aukštesnių metinių palūkanų.
 • Nordstreet – platforma siūlo plačiausią investavimo į NT spektrą, pradedant labai saugiais projektais ir baigiant antrinės eilės hipoteka garantuojamomis paskolomis. Taigi, maksimali galima grąža smulkiems investuotojams šioje platformoje gali siekti net 14%. Vis tik, neužmirškite, kad su didesne grąža yra prisiimama ir aukštesnė rizika.

Apibendrinimas

P2P su NT įkeitimu platformų pelningumo palyginimas
P2P su NT įkeitimu platformų pelningumo palyginimas

Kaip galime matyti lentelėje, nors Nordstreet iš visų esančių platformų siūlo aukščiausią pajamingumą, tačiau vertinant pelningumo bei prisiimamo rizikingumo santykį, EstateGuru yra geriausias pasirinkimas. Šioje platformoje visos paskolos yra garantuojamos pirmos eilės hipoteka, o metinės palūkanos siekiančios iki 11% investuotojams gali pasiūlyti tikrai solidų pyrago kąsnį. Jei dar neturite EstateGuru paskyros, kviečiame ją atsidaryti pasinaudojant mūsų nuoroda ir papildomai atsiimti dovanų. Užsiregistravę per mūsų nuorodą gausite papildomus 0.5% nuo investuotos sumos net tris mėnesius iš eilės! Užsiregistravę šioje platformoje į šauniausius Europos NT projektus galėsite pradėti investuoti vos nuo 50 EUR!

Kad gautumėte bonusą, privalote atlikti pilną paskyros autorizaciją

Pabaigai

Tikimės, kad šis straipsnis Jums buvo naudingas bei sutaupė marias laiko patiems nagrinėjant skirtingų platformų specifikacijas bei ieškant, kuri gi platforma siūlo geriausią grąžą bei mažiausią riziką. Vis tik, jei Jums dar kylą klausimų ar kilo papildomų klausimų, perskaičius šį straipsnį, norime priminti, kad visuomet galite mums rašyti visiškai nemokamai bet kokiais kilusiais klausimais. Mūsų misija Jums padėti susipažinti su sutelktinio investavimo pasauliu ir į visus klausimus atsakysime kaip įmanoma greičiau. Tik kartu dalindamiesi žiniomis galime priimti protingesnius sprendimus, kurie mums visiems kurtų šviesesnį rytojų.


2 Comments

HonestFIRE · 11 spalio, 2021 at 8:40 am

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad pelningumas skiriasi nuo pajamingumo. 🙂

  Smart Invest · 11 spalio, 2021 at 5:26 pm

  Fiziniams asmenims investuojant P2P platformose, tuo labiau, kad investuotojams investuoti nieko nekainuoja, terminai pajamingumas ir pelningumas tampa tapatūs vienas kitam

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *