Didžiausios Lietuvoje investavimo į paskolas platformos Paskolų Klubo rezultatai ne tik stebina, tačiau ir teikia didelių vilčių, kad rezultatai netolimoje ateityje tik kils. Rūpinamės, kad nepraleistumėte pačių aktualių praėjusio mėnesio naujienų, tad Jūsų dėmesiui – Paskolų Klubo rugsėjo mėnesio finansinė apžvalga.

Išmokėjimai

Vidutinis „NEO Finance“ investuotojų pelningumas nuo veiklos pradžios iki šiandienos buvo 11.39%. Tuo tarpu rugpjūčio mėnesį vidutinė grąža skaičiuojant nuo veiklos pradžios buvo 11.28%.

Antrinė Rinka

Antrinėje rinkoje parduodamų sandorių apyvarta stabiliai mažėja nuo pat šių metų kovo mėnesio. Viena pagrindinių priežasčių – augantis investuotojų pasitikėjimas paskolomis, ko pasekoje krenta poreikis atsikratyti paskolomis parduodant jas antrinėje rinkoje. Vis tik, reikia pastebėti, jog rekordiniai rugpjūčio mėnesio rezultatai pirminėje rinkoje šiek tiek padidino antrinės rinkos apyvartą rugsėjo mėnesį.

Lietuvos ekonomikos apžvalga ir prognozės

Ne paslaptis, kad esama situacija Lietuvos kreditų rinkoje turi nemažą įtaką ir bendrai ekonomikos situacijai šalyje. Tad, apžvelgsime Lietuvos banko paruoštą ataskaitą bei kokios prognozės pranašaujamos Lietuvos ekonomikai artimiausiuoju metu.

COVID-19 viruso sukelta pandemija nestipriai, tačiau paveikė Lietuvos ekonomiką. Per pirmąjį šių metų ketvirtį BVP susitraukė 0.8%. Šie rodikliai gana džiuginantys, kadangi dar birželį prognozės buvo kur kas blogesnės – prognozuota, kad BVP kris apie 9.7%. Remiantis dabartinėmis prognozėmis – šiais metais šalies ekonomika smuks apie 2%. Verta pasidžiaugti, kad tai antras geriausias rezultatas Europos Sąjungoje. Pasak Lietuvos banko, ekonomikos nuosmukis turėtų būti laikinas, o ateinančiais metais turėtume sulaukti 3.1% siekiančio augimo.

Veiksniai, padėję sušvelninti Lietuvos ekonomikos smukimą

  • Valstybės suteikta parama verslui bei išmokos šalies gyventojams;
  • Smulki Lietuvos turizmo rinka;
  • Nebloga Lietuvos įmonių finansinė padėtis;
  • Stipriai sušvelnintos karantino sąlygos, kurios neturėjo didelės įtakos vartojimo sumažėjimui.

2019 metais nedarbo lygis Lietuvoje buvo apie 6.3%. Lyginant nedarbo lygį, numatoma, kad bendras šalies nedarbas pakils 2.6 % ir sieks 8.8% 2020 metais. Vis tik, prognozuojama, kad jau 2021 metais situacija stabilizuosis, o ateinančiais metais nedarbo lygis sumažės iki 8.1%. Pandemija palietė ir darbo užmokesčio augimą. Anksčiau prognozuotas 8-10 % vidutinio darbo užmokesčio augimas kiek sumažėjo ir dabar sieks apie 6.8%.

Daugiau informacijos bei detalią Lietuvos banko paruoštą ekonomikos apžvalgą bei prognozes galite rasti ČIA.

Kodėl palūkanos Paskolų Klube krenta?

Į tarpusavio skolinimosi platformą Paskolų Klubas investuojantys asmenys šiuo metu pastebi mažėjančias palūkanas. Bene didžiausią įtaką tam turėjo neseniai pasirodęs A+ reitingas, kuris suteikia galimybę pasiūlyti konkurencingas paskolų sąlygas A+ reitingą turintiems klientams. A+ reitingas, kuris ypač vertinamas tarp investuotojų, suteikiamas tik patikimiausiems paskolų gavėjams.

Paskolų Klubo išduotos paskolos pagal kreditingumo reitingus
Paskolų Klubo išduotos paskolos pagal kreditingumo reitingus

Tačiau reiktų neužmiršti, kad šiuo metu siūlomos „NEO Finance“ paskolų sąlygos yra kiek „brangesnės“ nei kitų rinkos dalyvių. Tad, „NEO Finance“ pasirinkę investuotojai bet kuriuo atveju gali mėgautis didesne metine grąža nei bet kuris kitas, į kreditus investuojantis jo kolega.

Paskolų Klubo metinių palūkanų normų palyginimas bendra Lietuvos Banko pateikta metine palūkanų norma
Paskolų Klubo metinių palūkanų normų palyginimas su vidutine Lietuvos Banko pateikta metine palūkanų norma

Palūkanos – ne vienintelis kriterijus, darantis didelę įtaką galutinei kredito kainai. Taip pat reikia įtraukti ir visus su paskola susijusius mokesčius. Galutinę kredito kainą nusako bendra vartojimo kredito kainos norma (BVKKMN). Į šį rodiklį įtraukiami visi papildomi mokesčiai bei palūkanos, tad paskolos gavėjas tiksliai žino, kiek turės susimokėti už gautą kreditą. Žvelgiant į dabartinę situaciją Paskolų Klubo BVKKMN bei lyginant su kitais Lietuvos paskolų rinkos dalyviais, „NEO Finance“ turi nemažą konkurencinį pranašumą.

Paskolų Klubo BVKKMN palyginimas su bendra kaina, pateikta Lietuvos Banko
Paskolų Klubo BVKKMN palyginimas su vidutine kaina, pateikta Lietuvos Banko

Pabaigai

Verta pasidžiaugti, kad nors „NEO Finance“ pastaruoju metu siūlo bene palankiausias sąlygas skolintis, ši paskolų platforma nestovi vietoje. Siekiant išlaikyti konkurencingą poziciją Lietuvos vartojimo paskolų rinkoje, stabiliai mažinama BVKKMN, kuri po šių metų trečio ketvirčio siekia 20.25%.

Galiausiai norime priminti, kad jei dar neturite paskyros Paskolų Klube, registruokitės per Smart Invest ir papildomai gausite dovanų – 10 EUR pirmai investicijai vos tik autorizuosite savo paskyrą. Šioje platformoje investuoti pradėti galite vos nuo 10 EUR, tad už tikrai nedidelę sumą galite tapti šios sėkmingos platformos dalimi ir patys mėgautis nešama solidžia grąža.

Kad gautumėte bonusą, privalote atlikti pilną paskyros autorizaciją


0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *