Skubame Jums pranešti, jog nuo šiol Savy platformoje galite investuoti į paskolas privatiems asmenims su nekilnojamojo turto įkeitimu. Tai puiki galimybė investuoti į paskolas dar saugiau, kadangi Jūsų investicija bus užtikrinta nekilnojamu turtu. Tokio tipo paskolos labiausiai patrauklios tiems investuotojams, kurie nori iš karto įdarbinti daugiau investicinių lėšų ir tuo pačių iki minimumo sumažinti savo riziką.

Numatomi pokyčiai

Į šias paskolas galima investuoti iki 1000 Eur., na o minimali investicijos suma yra 100 Eur. Maksimali šių paskolų suma 200 000 Eur., laikotarpis iki 20 metų, o metinės palūkanos, kaip įprasta, priklauso nuo gavėjo kreditingumo, paskolos ir įkeisto turto vertės santykio.

Norime priminti, jog investuojant į nekilnojamu turtu užtikrintas paskolas turėtumėte įvertinti :

  • Paskolos sumos ir įkeičiamo turto vertės santykį (angl. LTV) – kuo mažesnis LTV, tuo mažesnė rizika;
  • Paskolos gavėjo įsipareigojimų ir pajamų santykį (angl. debt service-to-income, DSTI) – kuo mažesnis DSTI, tuo mažiau paskolos gavėjas turi įsipareigojimų;
  • Paskolos gavėjo finansinę būklę 5 balų skalėje (kuo mažesnis balas, tuo geresnė finansinė būklė).

Kodėl tai saugu?

Nekilnojamojo turto įkeitimas imant paskolą iš esmės reiškia, kad jei skolininkas taps nemokus, jo įkeistas nekilnojamas turtas bus paimtas, parduotas, o gauti pinigai bus išdalinti investuotojams. Ir šioje vietoje labai svarbu suprasti kas yra LTV (loan to value). Paprastai jis yra tarp 50-70%, kas reiškia, kad jei paskola taps nemoki, įkeistą nekilnojamą turtą bus galima parduoti 30% ar 50% pigiau, nei numatyta iš anksto, ir investuotojai vis tiek nepatirs jokių praradimų. Būtent todėl būtina atkreipti dėmesį į šį rodiklį ir kaip ir minėjome aukščiau, kuo mažesnis LTV rodiklis, tuo paskola yra saugesnė, nes tuo pigiau įkeistą NT galės parduoti investuotojams nepatiriant jokių nuostolių.

Pabaigai

Jei dar neinvestuojate Savy platformoje, raginame nedvejoti ir prisijungti. Šioje platformoje pradėti investuoti galite vos nuo 5 EUR ir galite tikėtis uždirbti net iki 23% metinės grąžos. Tad, junkitės ir pasyvių pajamų šaltinį kurkite kartu su Savy.


0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *