Artėja naujieji metai ir paprastai daugelis iš mūsų juos pasitinkame su naujais lūkesčiais ir pažadais sau. Ir, turbūt, vienas iš dažniausių naujų pažadų būna taupyti pinigus ir juos investuoti. Po tokio pažado dažniausiai Jums natūraliai turėtų kilti klausimas – kur investuoti 2023 metais? Deja, to vieno vienintelio ir pačio pačiausio atsakymo tikrai neturime. Bet, norime pasidalinti savo mintimis ir įžvalgomis apie investavimo kryptis, kurios tikime, jog padės Jums generuoti stabilią bei solidžią investicijų grąžą.

Prieš pradedant

Prieš Jums pradedant skaityti – kur investuoti 2023 metais, norime paminėti Jums dar kelis labai svarbius aspektus, susijusius su investavimu. Turbūt, vienas iš svarbiausių dalykų, kurį turite prisiminti prieš pradėdami investuoti yra tai, jog investavimas visada susijęs su rizika. Investuodami Jūs rizikuojate prarasti savo investuotus pinigus ir kuo didesnė siūloma investicijų grąža, tuo didesnis ir rizikos lygis. O štai dar keli patarimai, kurie, mūsų manymu, yra be galo naudingi prieš pradedant investuoti.

  1. Diversifikacija. Vienas iš svarbiausių dalykų norint sumažinti su investavimu susijusią riziką vienareikšmiškai yra investicinio portfelio diversifikavimas. Niekada neinvestuokite visų savo turimų lėšų į vieną pasirinktą investavimo produktą. Pirkite skirtingus investavimo produktus ir paskirstykite juos laike. Tai padės subalansuoti ir apsaugoti Jūsų investicinį portfelį nuo didelių vertės sumažėjimų.
  2. Kantrybė. Jei jau nusprendėte pradėti investuoti, turėtume apsišarvuoti kantrybe. Turite visada prisiminti, kad investavimas – ilgalaikis procesas, kuris nei per dieną, nei per savaitę, nei per metus nepadarys Jūsų milijonieriumi. Turite nusiteikti, jog pirmuosius investavimo rezultatus pradėsite matyti po dešimties metų ar net daugiau. Investavime geriausių rezultatų pavyksta pasiekti tiems, kurie pasirenka kryptingas ilgalaikes investicijas.
  3. Reguliarumas. Taip pat investavime ne ką mažiau svarbus ir reguliarumas. Nusprendę pradėti investuoti turite nepamiršti to daryti reguliariai. Nes tik reguliarios investicijos gali padėti sukurti „sniego gniūžtės efektą“. Tai kai pradžioje Jūsų investicijų grąža atrodo maža ir visiškai nereikšminga, bet reguliariai jas kaupiant ir didinant, palaipsniui didėja ir iš jų gaunama grąža. Prisiminkite, kad net jei investavimui kas mėnesį skirsite keliasdešimt eurų sumą, per kelis dešimtmečius reguliaraus investavimo ši suma gali pasiekti keliasdešimt tūkstančių eurų.

Tikimės, jog būtinai pasinaudosite šiais iš pirmo žvilgsnio gana paprastai atrodančiais patarimais, kurie ilguoju laikotarpiu leis Jums pasiekti užsibrėžtų finansinių investavimo tikslų. Tik dar kartą primename, pradėję investuoti valdykite riziką diversifikacijos pagalba, nusiteikite ilgalaikiam investavimo procesui ir nepamirškite investuoti į pasirinktus investavimo produktus reguliariai. O dabar pereikime prie mūsų apsvarstymų – kur investuoti 2023 metais ir apžvelkime jas plačiau.

Tarpusavio skolinimo platformos

Mūsų manymu vienas paprasčiausių ir lengviausiai suprantamų būdų kur investuoti 2023 metais yra tarpusavio skolinimo platformos arba trumpiau P2P platformos. Trumpai tariant, šios platformos leidžia investuotojams paskolinti savo pinigus vartotojams, kurie siekia gauti paskolas vartojimui, būsto remontui, naujam atomobiliui įsigyti ir panašiems gyvenimo atvejams. Pagrindinis šių platformų pranašumas, kodėl jos yra geriausias pasirinkimas dar tik pradedantiems investuoti yra tas, jog jose galite investuoti vos nuo 10 eurų sumos. Savo sąskaitoje tikrai neprivalote turėti atliekamų kelių tūkstančių eurų, tam kad galėtumėte pradėti investuoti.

Tarpusavio skolinimo platformų privalumai

  • Lengviausias būdas pradėti. Investavimas tarpusavio skolinimo platformose nereikalauja specifinių ir konkrečių žinių norint pradėti investuoti. Taip pat, čia investuotojai neprivalo skolinti visų savo turimų pinigų vienam paskolos gavėjui. Savo investicijas galite išskaidyti atskiromis sumomis skirtingiems paskolų gavėjams, tad, tai puikiai leidžia pradėti diversifikuoti savo portfelį platformos lygmeniu.
  • Aukšta investicinė grąža. Paprastai tarpusavio skolinimo platformos generuoja aukštesnę investicinę grąžą lyginant su kitais investiciniais produktais. Remiantis „Savy“ tarpusavio skolinimo platformos duomenimis vidutinė metinė palūkanų norma siekia net 21 procentą. Gaunama tokia grąža puikiai padeda kovoti su šiuo metu siaučiančiu aukštu infliacijos lygiu. Tik prisiminkite, jog kuo didesnė gaunama investicinė grąža tuo didesnė rizika.
  • Automatinis investavimas. Daugelyje tarpusavio skolinimo platformų veikia automatinio investavimo funkcija, kuri padeda taupyti laiką. Šios funkcijos pagalba Jūs turite galimybę iš anksto nustatyti savo kriterijus, pagal kuriuos bus investuojama į paskolas. Vos tik platformoje atsiranda naujas paskolos skelbimas, automatinio investavimo funkcija patikrina jį pagal Jūsų pasirinktus kriterijus ir jei sąskaitoje yra pinigų, juos investuoja į šią paskolą. Tad, šios funkcijos pagalba Jums nereikės eikvoti savo brangaus laiko užsiimant rankiniu investavimu ir paskolų skelbimų vertinimu.

Geriausia tarpusavio skolinimosi platforma

Verta paminėti, kad vien Lietuvoje yra bent kelios Lietuvos Banko reguliuojamos platformos, tad, kuri iš jų yra geriausia? Mes rekomenduotumėm išmėginti Savy platformą. Platforma yra itin paprasta, tad neužtruksite daug laiko mėginant ją perprasti. Minimali investavimo suma yra vos 10 Eur, o metinė grąža siekia iki 27%. Be to, platformoje rasite įvarių rūšių paskolų – paskolų fiziniams asmenims, paskolos verslui, paskolos su nekilnojamojo turto įkeitimu, tad, tai leis Jums dar labiau diversifikuoti savo turimą portfelį bei sumažinti riziką.

Investavimo į nekilnojamąjį turtą platformos

Jau nuo seno nekilnojamasis turtas yra populiari investicijų rūšis dėl įvairiausių priežasčių. Tačiau, ne visi turi sukaupę pakankamai kapitalo, jog galėtų įsigyti nekilnojamąjį turtą kaip investiciją. Šiandien norint investuoti į nekilnojamąjį turtą visai nebūtina jį pirkti už savo santaupas ar imti paskolas iš bankų. Taip pat, nebūtina ir turėti sukaupus įspudingos sumos santaupų. Sutelktinio investavimo į nekilnojamąjį turtą platformos suteikia Jums galimybę pradėti investuoti turint kelias dešimtis, kelis šimtus ar tūkstančius eurų santaupų. Šių platformų pranašumas prieš įprastą nekilnojamojo turto įsigyjimą yra tas, jog čia investuojant sutaupoma laiko, kurį reikia praleisti derybose su kreditoriais ir pildant įvairiausius dokumentus perkant nekilnojamąjį turtą.

Sutelktinio investavimo į nekilnojamąjį turtą platformų privalumai

  • Diversifikacija. Investuojant šiose platformose investuotojui suteikiama galimybė išskaidyti savo portfelį renkantis paskolas tarp skirtingų konkrečios šalies miestų ar netgi skirtingų pasaulio šalių. O tai leidžia sumažinti įsipareigojimų nevykdymo ir kapitlo nuostolių rizikas.
  • Mažesnė rizika. Taip pat, šiose platformose išvengsite ir didelių rizikų susijusių su projektų vertinimu bei nemokumu. Visus šiuos turto likvidumo vertinimus bei įkeitimo popierizmus atliks platforma, o Jums tereikės išsirinkti į kurį projektą norite investuoti. Kaip ir minėjome prieš tai, sutelktinio investavimo į nekilnojamąjį turtą paltformose galite puikiai skaidyti savo portfelį geografiniu požiūriu, o paskolai tapus nemokiai, įkeistas nekilnojamas turtas bus parduotas ir pinigai išdalinti investuotojams. Tai dar labiau sumažina Jums tenkančias rizikas susijusias su Jūsų kapitalu.
  • Patraukli grąža. Dažniausiai šios sutelktinio investavimo platformos investuotojams generuoja šiek tiek didesnę nei 10 procentų grąžą. Vienos iš Lietuvoje veikiančių investavimo į nekilnojamąjį turtą platformų „Estateguru“ duomenimis šiuo metu vidutinė metinė grąža siekia 10,89 procento. O tai yra didesnė grąža už tą kurią gautumėte investuodami akcijų biržose, kur vidutiniškai gaunama iki 10 procentų grąža.

Geriausios investavimo į NT platformos

Kaip ir tarpusavio skolinimosi platformų, taip ir NT platformų yra bent keletas. Tad, atsirinkti jas gali būti sunku. Tačiau mes tam ir esame, kad padėtume Jums įsivertinti platformų pranašumus bei trūkumus. Tad, Jūsų dėmesiui pateikiame dvi geriausias investavimo į NT platformas, kurios yra reguliuojamos Lietuvos Banko ir atitinka aukščiausius kokybės standartus.

Profitus

Tai bene sparčiausiai auganti investavimo į NT platforma Lietuvoje, kurioje per mėnesį sufinansuojama NT paskolų bent už kelis milijonus eurų. Platforma yra labai prieinama visiems naudotojams, minimali investavimo suma yra vos 100 EUR, metinė grąža siekia iki 14%, o geriausia tai, kad tik dabar galite pasinaudoti specialiu pasiūlymu ir pirmai savo investicijai gauti net 25 EUR dovanų. Tiesiog perskaitykite programos sąlygas, užsiregistruokite per mūsų pateiktą nuorodą ir su lig savo pirma investicija gausite šia nuostabią dovaną.

Kaip gauti dovaną, skaitykite čia

EstateGuru

EstateGuru – tai neabejotinai didžiausia Europoje investavimo į NT platforma, kurioje rasite NT projektų iš visos Europos. Tad, investicijas galėsite skaidyti ne tik pagal atskiras paskolas, bet ir geografiškai. Platformoje minimali investuojama suma yra vos 50 EUR, o metinė grąža siekia iki 14%. Ir tai dar ne viskas, nes visiems pirmą kartą užsiregistravusiems investuotojams turime puikių žinių. Užsiregistruokite per mūsų pateiktą nuorodą žemiau ir gaukite puikių dovanų – papildomus 0.5% nuo investuotos sumos net tris mėnesius iš eilės!

Kad gautumėte bonusą, privalote atlikti pilną paskyros autorizaciją

Pabaigai

Taigi, jei jau nusprendėte kur investuoti 2023 metais savo santaupas, internete galite rasti didelių žinių nereikalaujančių investavimo produktų, kurie Jums generuos stabilią ir pakankamai aukštą grąžą. Tačiau, pradedant reikia nepamiršti apie su santaupų praradimu susijusią riziką. Patartume įsivertinti kokį rizikos lygį galite toleruoti, pagal tai rinktis ir investavimo produktus. Taip pat, nepamirškite plačiai išskaidyti savo portfelio ir investuokite reguliariai. O praėjus atitinkamam laikotarpiui galėsite džiaugtis gardžiais ilgalaikio investavimo vaisiais. Na, o jeigu turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis bei prisijungti prie mūsų nuostabos Facebook bendruomenės bei Investavimas grupės!


0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *